2024-2025 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI
OKUL ÖNCESİ ORYANTASYON PROGRAMI
Değerli Velilerimiz,
2024-2025 Eğitim Öğretim yılında çocuklarımızla buluşacak olmanın sevincini yaşıyor, yılın hepimiz için sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu geçmesini diliyoruz. Okul öncesi öğrencilerimizin oryantasyon ve yeni eğitim öğretim yılının genel işleyişini, planlamalarımızı konuşacağımız genel veli toplantımızın gün ve saat bilgileri aşağıda yer almaktadır.
Servis ve yemek işleyişi, kitap, kırtasiye ve forma satışlarıyla ilgili detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.
Sevgi ve saygılarımızla,
TANIŞMA VE ORYANTASYON
2 Eylül haftasında şube bazında öğretmenlerimiz ile bireysel tanışma toplantıları yapılacaktır. Toplantı saatleri ile ilgili olarak aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.
2 EYLÜL PAZARTESİ HAZIRLIK A1 HAZIRLIK A2 BİREYSEL GÖRÜŞME TANIŞMA TOPLANTISI | KATILIMCILAR | SAAT/ YER | AÇIKLAMA |
HZ A1 – HZ A2 Öğrenci Velileri | Bireysel görüşmeler randevu verilerek okulumuzda yüz yüze gerçekleşir. HZ A1: 11.00 – 14.00 HZ A2: 14.00 – 16.30 | 26 - 27 Ağustos günleri öğrenci işleri sorumlumuz sizleri arayarak öğrencimizin sınıfını bildirecek ve öğretmenimizle tanışma randevusu oluşturacaktır. | |
3 EYLÜL SALI HAZIRLIK B HAZIRLIK C BİREYSEL GÖRÜŞME TANIŞMA TOPLANTISI | HZ B- HZ C Öğrenci Velileri | Bireysel gö HZ B: 09.30 – 12.00 HZ C: 13.00 - 15.30 | |
4 EYLÜL ÇARŞAMBA HAZIRLIK D HAZIRLIK E BİREYSEL GÖRÜŞME TANIŞMA TOPLANTISI | HZ D- HZ E Öğrenci Velileri | Bireysel gö HZ D: 09.30 – 12.00 HZ E: 13.00 - 15.30 |
5 EYLÜL PERŞEMBE TÜM OKUL ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN ORYANTASYON | KATILIMCILAR | SAAT/YER | ÖĞRENCİ PROGRAM AKIŞI | VELİ PROGRAM AKIŞI |
Hazırlık A1 Hazırlık B Hazırlık D Öğrencileri | 09.30 – 09.40 | Karşılama & Çember saati | Öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte atölye çalışmalarına katılacaklardır. Bu sırada velilerimiz onlar için hazırlanmış alanda öğrencilerimizi bekleyebilecek | |
09.40 – 10.20 | 1.DERS | |||
10.20 – 10.30 | ARA | |||
10.30 – 11.10 | 2.DERS | |||
11.10 – 11.20 | ARA | |||
11.20 – 12.00 | 3.DERS | |||
Hazırlık A2 Hazırlık C Hazırlık E Öğrencileri | 13.30 – 13.40 | Karşılama & Çember saati | Öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte atölye çalışmalarına katılacaklardır. Bu sırada velilerimiz onlar için hazırlanmış alanda öğrencilerimizi bekleyebilecek | |
13.40 – 14.20 | 1.DERS | |||
14.20 – 14.30 | ARA | |||
14.30 – 15.10 | 2.DERS | |||
15.10 – 15.20 | ARA | |||
15.20 – 16.00 | 3.DERS | |||
6 EYLÜL CUMA TÜM OKUL ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN ORYANTASYON | Tüm Okul Öncesi Öğrencileri | 09.30-12.00 Derslikler | Öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte atölye çalışmalarına katılacaklardır. | Velilerimiz 10.00 – 11.15 saatleri arasında konferans salonunda yapılacak Okul Öncesi Genel Veli Toplantısına katılacaklardır. |
OKUL ÖNCESİ GENEL VELİ TOPLANTISI
06 Eylül Cuma günü 10.00 - 11.15 saatleri arasında ortaokul konferans salonunda okul öncesi genel veli toplantısı yapılacaktır. Bu toplantıda Gelişim Koleji okul kültürü, okul öncesi hedefleri, akademik işleyişi, okul düzeni, öğrenci rutinleri ve rehberlik birimi işleyişi ele alınacaktır.
OKUL İHTİYAÇLARI / KIRTASİYE LİSTESİ
OKULUN AÇILIŞI – İLK HAFTA DÜZENİ
OKULA GİRİŞ ÇIKIŞ DÜZENİ:
Servis Kullanacak Öğrenciler:
FORMALAR:
Okul öncesi öğrencilerimizin beden eğitimi derslerinde giyilmek üzere spor kıyafetlerinin Gelişim Store’dan alınması ve etiketlerine öğrenci isminin ve sınıfının yazılması gerekmektedir.
YEMEK DÜZENİ
Öğrencilerimiz okulun açıldığı ilk günden itibaren sabah kahvaltılarını, öğle yemeklerini ve ikindi kahvaltılarını öğretmenlerimizle birlikte onlara ayrılmış alanda yiyeceklerdir.