“Başlangıcı çok çok eski bir tarihten günümüze… Yüzyıllar geçti aradan. Milyarlarca insan yaşadı toprağımda, Anadolu’mda. Onları hep bağrına bastı Anadolu. Çok savaş gördü, çok acılar çekti. Ne sevdalar yazdı, ne zaferlerle coştu. Ve sonunda bu bayrama kavuştu.” 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Atamızın gençlere armağanı. Demokrasinin, insan haklarının, laikliğin, eşitliğin, saygının, en önemlisi de gençlere güvenin vurgulandığı gün bugün.
İzmir Gelişim Koleji’nin 20. yıl etkinlikleri kapsamında bu özel günü coşkuyla kutladık. Etkinliklerimiz lise öğrencilerimizin sanat serüvenlerini içeren plastik sanatlar, müzik ve dans ile başlayıp Anadolu dramatizasyonu ile devam etti. Sanatı teknoloji ile buluşturan ‘mapping’ gösterisi eşliğinde gerçekleşen etkinliğimizle öğrencilerimiz izleyenleri büyüledi. Kampüs bahçesindeki mini konserin ardından spor salonunda trambolin ve dans gösterisi ile devam eden kutlamamız öğrenci, öğretmen karmalarının futbol müsabakasıyla sona erdi. Cumhuriyeti gençlere emanet eden Atatürk’ü sanat ve sporla bir kez daha andık. Bayramın kutlu olsun Gelişim, bayramın kutlu olsun Türkiye!
TÖRENİMİZİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...